Galeria

OBÓZ LETNI WILKASY 2014

(Mazury k/ Giżycka 26.07.2014- 04.08.2014)

Jeśli lubisz wodę, to ten obóz jest właśnie dla Ciebie! Większość czasu spędzimy bardzo aktywnie na wodzie lub nad wodą. W rejsy po jeziorze Niegocin popłyniemy na jachtach żaglowych. Pływać będziemy także na windsurfingu oraz kajakach.
Będziemy się uczyć, jak bezpiecznie wypoczywać na wodzie i nad wodą, poznamy podstawy pierwszej pomocy. Wszyscy będą mieli okazję sprawdzić i doskonalić swoje umiejętności pływackie, nauczyć się pływać nowymi stylami czy pograć w piłkę wodną. Wieczorami, po dniu pełnym wrażeń organizujemy dyskoteki, wieczory przy ognisku, gry terenowe. Celem obozu jest oswojenie uczestników z wodą i zachęcenie do uprawiania sportu i rekreacji na wodzie, połączone z aktywnym wypoczynkiem. Podczas zajęć na wodzie uczestnicy będą obowiązkowo w kamizelkach asekuracyjnych.
Obóz zlokalizowany jest w ośrodku „Wioska Turystyczna Wilkasy” przy ulicy Niegocińskiej w Wilkasach (www.wioskaturystyczna.pl) bezpośrednio nad brzegiem jeziora Niegocin. Dzieci zakwaterowane będą w budynku głównym, natomiast posiłki spożywać będą w restauracji, należącej do ośrodka. W najbliższej okolicy (700 metrów od ośrodka) znajduje się Park Wodny Wilkasy (http://ugg.pl/park_wodny), w którym prowadzić będziemy codziennie zajęcia nauki oraz doskonalenia pływania. Oprócz tego w Parku znajduje się: siłownia, kręgielnia, ścianka wspinaczkowa. Dysponujemy oddzielnym basenem żeglarskim i wygodną keją dla jachtów oraz mini-barem na terenie ośrodka.

CENA ZAWIERA

Naukę oraz doskonalenie pływania na basenie – w grupach (6 lub 8 osobowych) z instruktorem z naszej szkoły pływania.
Zakwaterowanie – pokoje z łazienką (wc+prysznic) w pawilonie
Wyżywienie – codziennie 3 posiłki (śniadanie, obiad, kolacja)
Kadra – wykwalifikowani instruktorzy-wychowawcy znani z kursów.
Ubezpieczenie – NW
Sprzęt – potrzebny do realizacji programu, żaglówki, kajaki, rowery wodne, windsurfing itp…
Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.
Instruktorów – pływania, żeglarstwa, windsurfingu
Transport – przejazd na Mazury i z powrotem

DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

Wiek – od 7 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą lekarza i rodziców. Legitymacja szkolna.

UWAGI

Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż – zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

PROGRAM

Jachty żaglowe. Popłyniemy na pokładzie jachtu z instruktorem, który nauczy nas podstaw żeglowania i zachowania na pokładzie, czyli tego wszystkiego, co wykwalifikowany członek załogi wiedzieć powinien.
Kajaki i rowery wodne. Nauczymy się nimi sprawnie sterować i wiosłować. Popłyniemy na wyprawę po jeziorze, a w ośrodku zrealizujemy zawody – slalom, wyścigi, manewrowanie precyzyjne.
Doskonalenie pływania wpław. Warto poznać nowe style pływackie i dowiedzieć się, jakie błędy popełniamy.
Zachowanie w wodzie i nad wodą, podstawy ratownictwa. Zasady bezpieczeństwa kąpieli, wzywania pomocy, podstaw jej udzielania potrzebującym. Wszystkiego dowiecie się od doświadczonych ratowników WOPR-u.
Pierwsza pomoc. Czyli jak się zachować i jak pomóc innym w razie wypadku.
Windsurfing. To wcale nie tak trudno sprawić, by deska z żaglem popłynęła tam, gdzie my chcemy. A potem tylko wiatr, słońce, woda i my.
I wiele innych zajęć, takich jak turniej piłki wodnej, piłki nożnej, siatkówki, rozgrywki sportowe, wieczorne ogniska z nauką śpiewania szant i piosenek żeglarskich, podchody.
Podczas zajęć uczestnicy są ubrani w kamizelki asekuracyjne. Program będzie realizowany w zależności od warunków pogodowych oraz możliwości fizycznych uczestników. Każdy uczestnik otrzyma po obozie płytę z pamiątkowymi zdjęciami i filmami z niezapomnianych chwil z wyjazdu. Istnieje możliwość niezrealizowania wybranych punktów programu, o czym decyduje kierownik.

CENA OBOZU : 1599ZŁ (3 RATY PO 533 ZŁ)

Tak się bawiliśmy w zeszłym roku! Więcej zdjęć z obozów w galerii

Copyright 2024 swimmore.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone